miercuri, 25 martie 2009

Mă las de fumat....ziua3

Din păcate ieri nu am avut timp (şi nici chef) să scriu....o zi obositoare şi ieri şi azi....ciudat este că atunci când sunt nervos nu simt nevoia să fumez....oricum senzaţia de a savura o ţigară după o "izbândă" este unică, aşa că dacă vreau să mă las de ţigări trebuie să lucrez la chestia asta.


Voinţa este lucrul cel mai important într-o astfel de "încercare".....am zis

luni, 23 martie 2009

Mă las de fumat.....ziua 1

Ziua 1........DEZASTRU.......parcă am fumat mai mult ca de obicei....asta poate şi datorită faptului că mi-am "contorizat la precizie" ţigările fumate. În orice caz, nu vreau să renunţ la ideea de a pune capăt acestui viciu, dar pacă după "inventarul" ţigărilor fumate pe ziua de azi nu prea am nici un spor........dar E ŞI MÂINE O ZI !

duminică, 22 martie 2009

MĂ LAS DE FUMAT

M-am hotărât să ÎNCERC să mă las de fumat....aici vor scrie cât de des pot "impresii" despre cum se desfăşoară procesul "lăsat de fumat"....în primul rând o să încerc să "număr" ţigările fumate într-un interval de 24 ore, şi eventual să "elaborez" strategii care să perimită scăderea (treptat) numărului de ţigări fumate pe zi.