miercuri, 16 septembrie 2009

Probleme cu conexiunea la internet

Nu sunt un "novice" în ale computerelor, dar nici un guru....mă descurc cum pot, iar când am probleme încerc să le rezolv cât mai repedde şi dacă se poate de unul singur, asta bineînţeles că poate duce la ore întregi pierdute "pe net" pentru a citi documentaţia necesară.


De curând am avut mari probleme cu conexiunea la internet, care se face printr-un router wireless DLINK DI-524; toate bune şi frumoase, dar de vreo 3 zile nu mă puteam conecta la internet sub nici o formă. Telefoane la serviciu de relaţii clienţi de la RDS, tot felul de explicaţii, nimic....până când nu a resetat router-ul (de la butonul de reset, nu scus din priză) nu am rezolvat nimic.Am mai pierdut ceva timp cu setările routerului, dar acum merge şi sper să nu mai am astfel de probleme.


Aşa că, uneori un simplu "reset" rezolvă multe probleme.....AŞA O FI ŞI ÎN VIAŢĂ?