luni, 3 ianuarie 2011

Sistemul naţional de plată online a taxelor şi impozitelor este funcţional

Ministerul Comunicaţiilor şi Societăţii Informaţionale (MCSI) a finalizat implementarea pe serverele proprii a Sistemului naţional electronic de plată online a taxelor şi impozitelor (SNEP), acesta fiind complet funcţional şi pregătit pentru înregistrarea instituţiilor publice.


Sistemul, care poate fi accesat la adresa de internet www.ghiseul.ro, este 100% operaţional începând cu luna ianuarie 2011. Prin intermediul acestuia, cetăţenii români aflaţi în altă zonă sau în altă ţară decât localitatea de domiciliu, vor putea să-şi plătească taxele şi impozitele aferente prin cardul bancar, folosind sistemul naţional electronic de plată.

Niciun comentariu: